جمعه , ۱ شهریور ۱۳۹۸
4kia.ir
آخرین مطالب سایت
خانه » کتابهای موفقیت » کتاب شهامت اثر دبی فورد

کتاب شهامت اثر دبی فورد

کتاب شهامت اثر دبی فورد

کتاب شهامت اثر دبی فورد

خلاصه کتاب              جهت تهیه این کتاب اینجا کلیک نمایید

کتاب «شهامت» نوشته «دبی فورد» توسط «دکتر فرزام حبیبی اصفهانی» ترجمه‌شده و نشر آتیسا آن را به چاپ رسانده است. این کتاب در حوزه خودیاری قرار دارد و روش‌هایی که نیاز داریم تا به عزت‌نفس و شهامت دست پیدا کنیم را به ما می‌آموزد. دبی فورد با زبانی شیوا و صمیمی در این کتاب از تجربیات و سختی‌های خود برای مخاطبانش سخن گفته است.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی شهامت:

کتاب  شهامت دارای ۴۴ فصل است که مقصر، کد رها کردن، کد آزادسازی عاطفی، کد عشق ورزیدن، کد محبت و دلسوزی، آرمان الهام شده، حکم مبارز باشهامت تعدادی از مهم‌ترین فصل‌های آن به شمار می‌رود. دبی فورد در این کتاب با بیان ماجراها و سختی‌های شخصی‌اش و این‌که چگونه از آن‌ها عبور کرده و چطور شهامت و خود را تقویت کرده است به مخاطبین خود کمک می‌کند تا به عزت‌نفس دست یابند.
شهامت در این کتاب به مفهوم خودآگاهی است، یعنی دریابیم باورها و افکار گذشته‌مان هرچه که بوده را پس بزنیم و افکارمان را از نو بسازیم و ظرف وجودی‌مان را آگاهانه‌تر پرکنیم. رسیدن به این شهامت کار دشواری است اما وقتی بتوانیم از آن عبور کنیم، به خود و آنچه خواهیم ساخت مطمئن‌تر خواهیم بود و ادامه مسیر زندگی را با قدم‌های استوارتری طی خواهیم کرد. با داشتن شهامت و اعتمادبه‌نفس احساس قدرت و حقیقی بودن بیشتری در ما شکل می‌گیرد و ما قادر خواهیم بود که از خود و داشته‌های ذهنی خود دفاع کنیم و با آسیب‌های کمتری مواجه شویم.
این کتاب به ما آموزش می‌دهد تا بر ترس‌هایمان غلبه کنیم و شهامت‌مان را بالا ببریم تا به‌راحتی به ناخودآگاه‌مان نفوذ کرده و کنترل آن را تا حد زیادی به دست بگیریم. فورد می‌گوید: ترس‌های سرکوب‌شده شما دلیل اساسی همه رنج‌های شماست و قبول آن‌ها اعتمادبه‌نفس و شهامت درونی‌تان را بالا می‌برد. او به ما آموزش می‌دهد که چگونه سردرگمی‌های ناشی از ترس را که موجب ضعف و ناامیدی ما می‌شوند از خود دور کنیم و ناخودآگاه‌مان را از آن‌ها پاک‌کنیم و سکان آن را به دست بگیریم.
بعد از خواندن این کتاب و انجام تمرین‌ها و مراقبه‌های آن متوجه می‌شویم که تا حد زیادی نظر و احساسمان نسبت به خودمان عوض‌شده است. دیگر چندان خبری از ترس و اضطراب‌هایمان نیست و خود را فردی شجاع و مبارز می‏یابیم که توان مقابله و ایستادگی در برابر سختی‌ها را دارد و به‌واقع با خود حقیقی که دیگر به میزان زیادی خالی از ترس و عدم اعتمادبه‌نفس شده است روبه‌رو خواهیم شد. این تغییرات قطعا نگرش ما را راجع به پیرامون و اطرافیان‌مان نیز تغییر خواهد داد و ازآن‌پس با جهان در صلح بیشتری خواهیم بود و با هر چیز و هرکسی که در زندگی‌مان روبه‌رو می‌شویم از آن برای طی کردن مسیر رشد درونی‌مان بهره می‌بریم.

اینم ببین  دانلود کتاب صوتی برایان تریسی (Brian Tracy) ترفندهایی برای فروش بیشتر

قسمتی از کتاب شهامت:

برای غلبه بر ترس‌ها و بالا بردن اعتمادبه‌نفس هر روز با گزینه‌های زیادی روبه‌رو می‌شویم. انتخاب‌هایی که می‌تواند اعتمادبه‌نفس و قدرت روحی ما را افزایش دهد یا آن‌ها را از ریشه بخشکاند. اعتمادبه‌نفسمان را که از دست بدهیم، توان بیان حقیقت را ازدست‌داده و احساس ضعف، درماندگی و ناتوانی می‌کنیم. حتی قدرت دفاع از خود را نداشته و تبدیل به آدمی می‌شویم که به‌راحتی بازیچه دست دیگران می‌شود. رسیدن به نیروی درون و ساختن دوباره اعتمادبه‌نفس ازدست‌رفته، کاری ظریف و درعین‌حال علمی است. این کتاب مسلما راهنمای خوبی برای شما خواهد بود تا بر ترس‌ها غلبه کنید و زندگی را از نو بسازید… .
جملاتی از متن کتاب:
« یک زن، زمانی مبارزی شجاع است که جسورانه با دشمن جهانی همه زن‌ها، یعنی جهل و نادانی، به مبارزه برخیزد».
« دانسته‌های ذهنی ما نیست که می‌تواند ما را به جلو حرکت دهد و شجاعت و اعتمادبه‌نفسمان را افزون کند، بلکه حرکت از طرف مغز به قلب است که باعث تغییر انواع احساس در ما می‌شود. روش رفتاری و آن‌گونه که واقعیت‌ها را می‌بینیم، فرآیند دگرگونی را باعث می‌شود».
« فرآیند دگرگونی زمانی شروع می‌شود که نگاه کردن به زیر پوسته افکار، باورها و گزینه‌های خود را آغاز کنید. این‌ها عواملی هستند که شخصیت و رفتار شمارا شکل می‌دهند».
« ترس مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند ما را از پا درآورد و ذلیل‌مان کند»
« این‌که ترسو هستیم یا شجاع، کاملا به این بستگی دارد که درگذشته چطور زندگی کرده‌ایم و آیا تصمیم‌گیری و انتخاب‌هایمان از روی عقل بوده است یا نه».
« اگر کسی بدون شناخت از خود رشد کند، آن‌وقت خودش را همیشه فردی بی‌ارزش می‌داند، انگار در فیلمی نقش سیاهی‌لشکر را دارد، بدون اینکه دیده شود یا برایش ارزش زیادی قائل شوند».
« ترس به شما می‌گوید: اصلا فکرش را هم نکن. همان‌جایی که هستی بمان، تکان‌هم نخور».
«ما در این دنیا هستیم فقط به یک دلیل، آن‌هم نزدیک شدن».
«شما آفریده ‌شده‌اید تا به نهایت آرزویتان برسید. آفریده ‌شده‌اید تا وجودتان سرشار از نیرو، زیبایی، روحانیت و تقدس باشد بی‌آنکه جایی برای توجیه، بهانه‌تراشی، ترس و دودلی باقی بماند».
شهامت چیست؟
شهامت درواقع میزان توانایی فردی ما در مقابله با ترس و درد و ناراحتی‌های روحی، روانی و جسمی ما می‌باشد و درواقع توانایی دور ریختن افکار و به‌طور کل آنچه در باورهایمان جا خوش کرده است و به‌جای آن‌ها ساختن باورهای نو و آگاهانه می‌باشد.
با تقویت شهامت و توانایی مقابله با ترس ما می‌توانیم از حق و حقیقت خود دفاع کنیم و دیگر ترس و عدم اعتمادبه‌نفس مانع این نشود که ما نتوانیم آنچه را که باید بیان کنیم یا انجام دهیم را به تعویق بیندازیم و یا کلا از انجام آن صرف‌نظر کنیم. درواقع هرچه بیشتر سکوت کنیم و انجام این کارها را به زمان دیگری موکول کنیم توان ما برای انجام آن روز به ‌روز کمتر خواهد شد. به‌طور مثال: اگر ما در زندگی زناشویی خود مشکلاتی را داریم و به دلیل ترس از پیامدهای آن از بازگو کردن و حل آن سرباز زنیم، به‌ مرور زمان با این مشکلات خو گرفته و دیگر به فکر تغییر آن‌ها نیستیم و ندانسته خود را عمری دچار عذاب خواهیم کرد. میزان شهامت ما می‌تواند تاثیر زیادی روی شخصیت و روند زندگی ما بگذارد. میزان ترس و اضطراب در یک فرد با شهامت او رابطه معکوس دارد. برای افزایش شهامت باید میزان ترسمان را کاهش دهیم و برای این کار نیاز به آموزش داریم.

اینم ببین  کتاب صوتی نکته های کلیدی موفقیت از اپرا وینفری

درباره دبی فورد:

دبی فورد سخنران، نویسنده و معلم آمریکایی زاده اکتبر ۱۹۵۵ بود. معروف‌ترین کتاب او نیمه تاریک وجود نام دارد که به مخاطبین خود کمک می‌کند تا بر نیمه تاریک وجودشان غلبه کنند. کتاب ۲۱ روز آگاهی او به ۳۲ زبان ترجمه‌ شده است.
او در کارنامه خود سابقه همکاری با دیپاک چوپرا و ماریان ویلیامسون را داشت که سبب خلق کتاب اثر سایه شد، در آن کتاب روانشناسی و عرفان شرقی درهم‌ آمیخته شده‌اند. کتاب شهامت دبی فورد یکی از آموزنده‌ترین و بهترین کتاب‌های او است که ما را با حقایق درونی‌مان آشتی می‌دهد. دبی فورد در سال ۲۰۱۳ در سن ۵۷ سالگی بعد از نبرد طولانی با سرطان درگذشت.

جهت تهیه کتاب شهامت اثر دبی فورد اینجا کلیک نمایید

مطالب جالب دیگر

کتاب قورباغه را ببوس و قورباغه را قورت بده اثر برایان تریسی

دانلود کتاب صوتی برایان تریسی (Brian Tracy) ترفندهایی برای فروش بیشتر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*