جدیدترین مطالب سایت
خانه / گزارش کارآموزی / کارآموزی برق / دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه گازی

 

دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه گازی

دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه گازی

:: بخشی از محتوای گزارش کارآموزی نیروگاه گازی به شرح زیر میباشد:: 

۱-    تاریخچه و نقش واحدهای گازی در صنعت برق 
بعد از جنگ جهانی دوم مطالعات زیادی بر روی توربین گاز صورت گرفت .یکی نقش توربین گاز در صنعت هواپیمایی و دیگری نقش آن در شبکه های برق . با آنکه اصول در هر دو جا یکی است ولی تفاوتهای بسیاری در استفاده از توربین گاز در موتورهای جت با توربین های زمینی وجود دارد . در موتورهای هواپیما مسائل وزن ، تحمل قطعات بکار رفته ، قابلیت مانور و غیره دارای اهمیت است . ولی در توربین های زمینی مسائل طول عمر ، راندمان بیشتر و اصولاً مسائل اقتصادی را می توان در نظر گرفت .
در صورتی که برای موتور هواپیما اولویت اول مسائل فنی و طراحی است و بعد مسائل اقتصادی مطرح است .
بدون شک بزرگترین استفاده از توربین گاز در زمینه تولید نیروی محرکه هواپیما جت بوده است .
مهمترین نقطه عطف در این توسعه اولین موتور آزمایشی «واتیل» در سال ۱۹۳۷ بود . بعد از آن تاریخ توربین های گازی به علت زیادتر بودن نسبت قدرت به وزنشان (kg/kw) بطور کامل جایگزین موتورهای رفت و برگشتی شدند .
در اولین روزهای طراحی توربین گاز دو سیستم قابل استفاده مطرح بود . یکی احتراق در فشار ثابت و دیگرری احتراق در حجم ثابت . از نظر تئوری راندمان حرارتی احتراق در سیکل حجم ثابت بزرگتر از سیکل فشار ثابت است اما مشکلات مکانیکی نیز خیلی زیادتر خواهند شد . با اضافه کردن حرارت در حجم ثابت شیرها باید بطور کامل اتاق احتراق را از کمپرسور جدا کنند.
به این ترتیب احتراق متناوباً انجام می شود ، که با کار یکنواخت توربین منافات دارد . در ضمن طراحی مکانیکی توربینی که تحت این شرایط اقتصادی کار کند مشکل است .گرچه کوششهای موفقیت آمیزی در آلمان طی سالهای ۱۹۰۸ تا ۱۹۳۰ برای ساخت توربین هایی از این نوع انجام شد ، لیکن توسعه سیستم با حجم ثابت ادامه نیافت و با توجه به اینکه در توربین های گازی با فشار ثابت احتراق یک فرآیند مداوم است که در آن نیازی به شیر قطع کننده نیست بسیار زود مورد قبول واقع شد ، که سیکل ها با فشار ثابت امکانات بیشتری برای توسعه دارند .
توربین گازی در اواخر دهه ۵۰ قرن بیستم به عنوان تولید برق در شبکه ها مورد استفاده قرار گرفت . در سال ۱۹۵۶ در حدود ۵/۱ % برق تولید شده در جهان توسط توربین گاز صورت گرفت . در صورتیکه در سال ۱۹۷۶ این مقدار به عنوان ۵% رسید که طی بیست سال افزایش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد . در حال حاضر حدود ۲۵% تولید برق کشورمان توسط واحدهای گازی انجام می پذیرد.

بیشتر بخوانید   گزارش کار آموزی در شهرداری

مشخصات مقاله:
عنوان کارآموزی: گزارش کارآموزی نیروگاه گازی
فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: ۳۹

جهت دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه گازی اینجا کلیک نمایید

درباره‌ سایتDLNAB

وب سایت ناب دانلود در زمینه تفریحی ، آموزشی و دانلودی فعالیت میکند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*