جمعه , ۱ شهریور ۱۳۹۸
4kia.ir
آخرین مطالب سایت
خانه » سینما » برترین فیلم های اسلشر جهان

برترین فیلم های اسلشر جهان

برترین فیلم های اسلشر جهان

فیلم اسلشر گونه‌ای از فیلم ترسناک یا دلهره‌آور است که در آن، قاتلی که معمولاً دچار دچار مشکلات روانی است، قربانی یا قربانی‌هایی (معمولاً از پیش انتخاب‌شده) را به قتل می‌رساند. در فیلم‌های اسلشر، قاتل معمولاً از وسیله‌ای تیز برای این کار استفاده می‌کند؛ مانند یک چاقوی ضامن‌دار، تبر، ساطور، یا کارد آشپزخانه.اما در این مطلب به پنج فیلم اسلشر ژانر وحشت می پردازیم که در بین ما ایرانیان به فیلم های حال بهم زن شهره اند.

halloween 1978

هالووین فیلمی ترسناک و اسلشر محصول ۱۹۷۸ ایالات متحدهٔ آمریکا است. این فیلم به کارگردانی جان کارپنتر، کارگردان شناخته‌شده در ژانر وحشت، ساخته شده‌است. افزون بر کارگردانیِ فیلم، نویسندگی و آهنگ‌سازیِ آن را کارپنتر بر عهده داشته‌است هالووین به یکی از پرفروش‌ترین و سودآورترین فیلم‌های مستقل تاریخ تبدیل شد. داستان فیلم دربارهٔ قاتلی روانی به نام مایکل مایرز است که قصد کشتن قهرمان داستان، لوری استرود را دارد او در این نقش با داشتن یک چاقو و ماسک عجیبی بر سر دست به کشت و کشتار مردم می زند.

The Texas Chainsaw Massacre 1974

فیلم‌ های ترسناک کشتار با اره برقی تگزاس را بوسیلهٔ توب هوپر شروع کردند این فیلم یکی از قدیمی های سبک اسلشر بوده فیلم اصلی نتیجهٔ خوبی برای یک بازسازی واقعی بود. این سری فیلم بسیار ترسناک است. برخی این سری فیلم را نوعی مستند واقعی ارزیابی کرده‌اند چون بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده‌است داستان فیلم درباره فردی روانی است که با اره برقی به افراد حمله کرده و انان را به طرز فجیح می کشد.

scream 1996

جیغ فیلمی اسلشر محصول سال ۱۹۹۶ به کارگردانی وس کریون است. در این فیلم نو کمبل، دیوید آرکت، کورتنی کاکس، رز مک‌گاون، اسکیت اولریش، جیمی کندی و درو بریمور بازی کردند این فیلم با پس از اکران با استقبال منتقدان مواجه شد و ماسک قاتل این فیلم به صورت انبوع در جهان به فروش رسید این فیلم داستان چند پسر جوان است که با یک چاقو به جان دوستان خود می افتند و انان را تک تک می کشند.

اینم ببین  معرفی سری فیلم های ماسک The Mask

hostel 2005 

مسافرخانه فیلمی ترسناک و مهیج به کارگردانی الی راث است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان بهجی هرناندس، درک اندرو، تاکاشی میکه، و ریک هافمن اشاره کرد این فیلم به اعمال یک باند مخفی پرداخته است که با روبودن افراد انان را در یک اتاق مورد شکنجه قرار می دهند سه قسمت از این فیلم تاکنون منتشر گردیده که مورد استقبال منتقدان قرار گرفته است.

saw 2004

اره مجموعه فیلمی در ژانر وحشت است که نخستینِ آن‌ها با عنوان اره در سال ۲۰۰۴ توسط جیمز ون و لی ونل ساخته شد. تا حالا هشت فیلم از این مجموعه ساخته و اکران شده‌است این فیلم به دلیل خشونت بالا و رعب و وحشتش برای سنین زیر۱۸ سال به هیچ عنوان توصیه نمیشود داستان این فیلم بر این اساس است که فردی انسان های گناه کار را ربوده و در یک بازی قرار می دهد و دو راه را پیش روی انها می گذارد که یکی مرگ است دیگری زنده ماندن اما با کشتن دیگری یا نقص عضو خود. اره یکی از برترین فیلم های اسلشر جهان است.

مطالب جالب دیگر

معرفی فیلم The Farm 2018

معرفی سری فیلم های Halloween

معرفی مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها

معرفی فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس ۱۹۷۴

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*